- Numer oferty
- 20/2149/ODS
- Cena
- 530 000 PLN
- Typ domu
- Wolnostojący
- Rynek
- Wtórny
- Stan nieruchomości
- Do zamieszkania
- Powierzchnia działki
- 698 m2
- Powierzchnia użytkowa
- 336,56 m2
- Rok budowy
- 1920
- Materiał
- Cegła
- Liczba pięter
- 2
- Liczba pokoi
- 6
- Typ kuchni
- Aneks
- Prąd
- Tak
- Liczba tarasów
- 1
- Ogród
- Tak
- Teren ogrodzony
- Tak
- Droga dojazdowa
- Utwardzona
MAGOS home ma przyjemność zaprezentować Państwu niezwykły, zabytkowy młyn elektryczny z 1920 r. w Kołczewie -we wsi letniskowej koło Międzyzdrojów.
Tę wyjątkowej urody nieruchomość dedykujemy tym, którzy pragną wyciszenia, zwolnienia tempa życia, obcowania z naturą i znalezienia się w miejscu po prostu ładnym. Tu na pewno zazna się spokoju i podładuje akumulatory.
BUDYNEK:
Prezentowana nieruchomość to piękny i klimatyczny budynek z czerwonej cegły, zachowanej w bardzo dobrym stanie. W latach 90-tych budynek zaadaptowano na dom mieszkalny. W jego niepowtarzalny wystrój wkomponowano oryginalne elementy maszyn młyńskich. Budynek posiada III wysokie kondygnacje plus poddasze.
Około roku 1960 do głównego budynku dobudowano część magazynową (na zdjęciach bez stolarki okiennej), którą można zaadaptować do użytku.
Pow. zabudowy to 137 m2, pow. użytkowa 336,56 m2 (wraz z przybudówką), pow. mieszkalna 133,87 m2, pow. całkowita 412 m2.
Nieruchomość znajduje się na ogrodzonej działce o pow. 698 m2.
UKŁAD:
Dom z powodzeniem może być wynajmowany w części lub w całości dla turystów;
do dyspozycji: salon z kuchnią, pokój telewizyjny, 5 pokoi plus 5 łazienek.
1. Przyziemie (wysokie) : wejście bezpośrednio z frontowej części budynku – istnieje możliwość wykonania recepcji lub gastronomii – obecnie kotłownia, magazynek i kuchnia oraz pomieszczenie główne z kominkiem;
2. Parter – przestrzeń otwarta: przedpokój, salon z jadalnią i aneksem kuchennym, korytarz, sypialnia główna i łazienka;
3. Piętro: tzw. pokój telewizyjny, 3 pokoje + 3 łazienki ( w tym 1 do wykończenia),
4. Poddasze: 1 pokój z aneksem + 1 łazienka.
WYSTRÓJ:
Wnętrze młyna zachwyca niepowtarzalnym, sielskim klimatem. Ręcznie malowane meble oraz surowe ściany i podłogi podkreślają wiejski styl . Oryginalne belki stropowe oraz elementy maszyn młyńskich zostały wyeksponowane w przaśnym i niezobowiązującym a jednocześnie przytulnym wystroju.
INSTALACJE/STOLARKA/STAN TECHNICZNY:
100-letni budynek jest w pełni przystosowany do współczesnych potrzeb:
- instalacja internetowa + TV,
- instalacja wodna z sieci miejskiej,
- instalacja elektryczna miedziana,
- kanalizacja – szambo,
- ogrzewanie centralne - ekonomiczny i ekologiczny piec miałowo-drzewny (doskonała dostępność do materiału opałowego),
- kaloryfery typu purmo,
- stolarka okienna PCV, drewnopodobna,
- stolarka drzwiowa drewniana,
- deski podłogowe – lite drewno,
- stropy drewniane,
- dach lekko łamany, dwuspadowy, kryty szczelnie papą.
LOKALIZACJA:
Kołczewo to zaciszna i malownicza miejscowość położona 15 km od Międzyzdrojów. Przez ostatnie lata stała się bardzo modna wśród turystów z Niemiec i Skandynawii. Wokół piękne lasy bukowe bogate w grzyby, liczne ścieżki spacerowe i rowerowe; 2, 5 km malowniczą trasą do morza, 200 m do Pola Golfowego Amber Baltic i zaledwie 500 m do Jeziora Kołczewskiego ( wypożyczalnia wędek i łódek).
We wsi znajduje się szkoła i przedszkole, przychodnia lekarska, punkt apteczny, bank, pralnia, sklep z materiałami budowlanymi, stacja paliw, skład opału, sklepy spożywcze i sklep DINO.
PREZENTACJA
Celem zorganizowania prywatnej wizyty, proszę o kontakt:
Małgorzata Słodkowska, tel.: 888 535 333
Zapraszamy spragnionych relaksu, czystego powietrza i kontaktu z naturą.
Oferta na WYŁĄCZNOŚĆ. KUPUJĄCY NIE PŁACI PROWIZJI. Nasze wynagrodzenie w całości opłaca Sprzedający.
Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty handlowej w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego.